الله
 
خانه / بیانیه ها / بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر بمناسبت روز قدس

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر بمناسبت روز قدس

📝متن بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر بمناسبت روز جهانی قدس

🔹بسم الله الرحمن الرحیم🔹

«وَ ما لَکُمْ لا تُقاتِلُونَ فی سَبیلِ اللّهِ وَ الْمُسْتَضْعَفینَ مِنَ الرِّجالِ وَ النِّساءِ وَ الْوِلْدانِ الَّذینَ یَقُولُونَ رَبَّنا أَخْرِجْنا مِنْ هذِهِ الْقَرْیَهِ الظّالِمِ أَهْلُها وَ اجْعَلْ لَنا مِنْ لَدُنْکَ وَلِیًّا وَ اجْعَلْ لَنا مِنْ لَدُنْکَ نَصیرًا»
چرا در راه خداوند و در راه نجات مردان و زنان و کودکان مستضعف نمی جنگید همانان که می گویند پروردگارا ما را از این شهری که مردمش ستم پیشه اند بیرون ببر و از جانب خود برای ما سرپرستی قرار ده و از نزد خویش ما را یاری فرما. «آیه ۷۵ سوره نساء»

فلسطین، پاره ی تن اسلام، خطه ی رسولان صلح ، عشق و محبت بیش از نیم قرن آماج صبوعانه ترین و وحشایانه ترین نسل کشی ها قرار داشته است،بیش از نیم قرن است لاله های معصومیت و غیرت جوانان رشید فلسطینی در زیر چکمه های حقد و کینه و غضب قداره کشان صهیونیستی پرپر می‌شود و این در حالی است که غیرت و شرف زنان و مردان فلسطینی در دفاع از سرزمین ، شرف و ناموسشان همواره ستودنی بوده است .

انتخاب مدبرانه ی آخرین جمعه ی ماه مبارک رمضان به نام روزجهانی قدس در حمایت از مردم مظلوم فلسطین فرصت سازی برای نشان دادن وحدت ، اراده و انسجام امت اسلامی در قبال حل مسأله فلسطین و دفع غدّه سرطانی اسرائیل به عنوان اولویت اول جهان اسلام توسط حضرت امام خمینی(ره) یک تصمیم راهبردی بود که طی نزدیک به ۴ دهه  سبب شد در میدان رقابت سنگین و تنازع بین قدرت‌های جهانی، آرمان آزادی قدس شریف به مثابه یک ضرورت حتمی و تاریخی حضور داشته و خواب از چشم متجاوزان و غارتگران صهیونیستی و حامیانش برباید.

با گذشت نزدیک به چهل سال  از این تدبیر ارزشمند و الهی ، تمامی توطئه ها و دسیسه های استکبار جهانی و مولود نامشروعش ، رژیم صهیونیستی جهت کمرنگ کردن و فراموشی موضوع فلسطین، به فضل الهی هرساله شاهد رونق و گسترش هر چه بیشتر این تجمع عظیم جهان اسلام و عدم مهار و تضعیف  آن توسط جبهه کفر علیرغم تمام سناریوپردازیها هستیم.

راهبرد آمریکا، صهیونیست و استعمارگران ‌این ‌است‌ که ‌مسأله ‌فلسطین‌  در زمانه فعلی به ‌فراموشی ‌سپرده شده و امنیت اسراییل با تغییر مختصات منطقه نبرد به داخل کشورهای اسلامی و ایجاد جنگهای نیابتی، فرقه ای  و ….. در بین کشورهای اسلامی تضمین شود. که چنین خیال خامی هرگز محقق نخواهد شد. ایجاد جنگهای مزبور توسط استکبار جهانی با هدف به انحراف کشاندن افکار عمومی جهانی و بویژه مسلمانان از مساله اصلی و در واقع مهمترین مساله جهان اسلام که همان آرمان آزادی قدس شریف است انجام می گیرد.

امسال در شرایطی به استقبال آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس می رویم که شاهد خباثتها و توطئه های رژیم غاصب صهیونیستی، آمریکای جنایتکار و جریانهای تکفیری و مرتجع گوش به فرمانش و بویژه اقدام امریکای مستکبر در انتقال و افتتاح سفارتخانه خود  به قدس شریف و کشتار ملت مظلوم فلسطین در پاسخ به اعتراض های بحق این مردم بی دفاع هستیم و آنچه در این میان موید بیش از پیش دوگانگی حقوق بشری و چهره منفور غرب شده، سکوت مفتضحانه مجامع وابسته به آن ها در مواجهه با اینگونه جنایت ها و دامن زدن به چنین کشتارهایی است.
به یاری خداوند امسال امت مسلمان جهان اسلام با حضور گسترده ی خود در راهپیمایی روز جهانی قدس ، درسی تاریخی به صهیونیسم بین الملل و هم پیمانان مستکبرشان خواهد داد و گویاتر از هر زمانی اعلام خواهند نمود که تا با خاک یکسان کردن رژیم جعلی و غاصب اسراییل ، تنها به اشاره  و اذنی از مراد و مولای خود نیاز دارند .

امت حزب الله استان بوشهر بویژه دانشجویان انقلابی و بسیجی این استان ضمن تجدید عهد و پیمان با آرمان‌های بلند حضرت امام خمینی (ره) و با پیروی و تبعیت از ولی امر مسلمین جهان امام خامنه‌ای (مدظله العالی) از آحاد ملت شریف ایران بویژه دانشجویان انقلابی ایران اسلامی دعوت می نماید با شرکت گسترده و پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس، همگام با امت بیدار و همیشه در صحنه ایران اسلامی با محکومیت جنایات ددمنشانه رژیم صهونیستی، پشتیبانی خود را از آرمان فلسطین و قدس شریف اعلام وضمن عمل به تعهد و تکلیف انقلابی و مسئولیت شناسی اسلامی و انسانی خود، یک بار دیگر خشم و نفرت خود را از رژیم صهیونیستی اعلام نمایند .

نصرمن الله و فتح قریب

درباره‌ی administrator

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *